Relacja Amerykanina mieszkającego w Rosji

Komentarze · 655 Wyświetlenia

Ludzie w USA zdają się nic nie rozumieć z tej inwazji, ciągle mówią, że Rosja nie radzi sobie z atakiem, ponieważ nie zajęła infrastruktury, nie uderzyła w system energetyczny, nie zniszczyła wież telefonicznych ani nie uderzyła w wodociągi, ciągle mówią, że nie rozumiej

Ludzie w USA zdają się nic nie rozumieć z tej inwazji, ciągle mówią, że Rosja nie radzi sobie z atakiem, ponieważ nie zajęła infrastruktury, nie uderzyła w system energetyczny, nie zniszczyła wież telefonicznych ani nie uderzyła w wodociągi, ciągle mówią, że nie rozumieją, dlaczego Rosja wydaje się posuwać naprzód tylko po to, by zatrzymać się za każdym razem, gdy napotka jakiś opór. To naprawdę świadczy to o braku wyobraźni amerykańskich komentatorów.

 

Ponieważ amerykański sposób działania polega na tym, że wkracza się do kraju, niszczy się wszystko, niszczy się sieć elektryczną, wieże telefonii komórkowej, wodociągi, po prostu niszczy się wszystko, a potem idzie się dalej, ale to nie jest wojna, to jest likwidacja wszystkiego, unicestwienie wroga. Widzieliśmy, jak robiono to wiele razy w Afganistanie, Iraku, Libii, Syrii – próbowano to zrobić w Syrii.

 

Ale co w takim razie chcą zrobić Rosjanie? Nie chcą zniszczyć Ukrainy, chcą ją przejąć w nienaruszonym stanie, nie chcą też krzywdzić cywilów, bo niby dlaczego mieliby ich krzywdzić? Z ich punktu widzenia, jeśli krzywdzą ludność cywilną, tworzą sobie wrogów, dlatego chcą przejąć Ukrainę nienaruszoną, zmienić jej przywództwo polityczne i wprowadzić przywództwo, które będzie zgodne z Rosją, aby w dłuższej perspektywie zyskać sojusznika. Ale jeśli w trakcie tego procesu ucierpią cywile, to nie oszukujmy się, to oni będą tymi, którzy przepędzą reżim kierowany przez Moskwę. Chcą marionetkowego reżimu, wobec którego Ukraińcy będą mniej lub bardziej obojętni, nie chcą dopuścić nikogo do władzy po wcześniejszym unieszczęśliwieniu Ukraińców.

 

Annunci

 

SEGNALA QUESTO ANNUNCIOPRIVACY

 

Jak zatem realizują swoją strategię? Wdzierają się do kraju bardzo szybko i dla wszystkich jest jasne, jak szybko wdzierają się na Ukrainę, nie uderzając w żadną infrastrukturę cywilną, a jedynie w cele wojskowe. Za każdym razem, gdy docierają do miasta i napotykają opór, mam na myśli poważny opór ze strony armii ukraińskiej, zatrzymują się i wycofują. W ten sposób ich otaczają, wystarczy spojrzeć na mapę. Strategia ta jest równie prosta, co skuteczna, a oni stosują ją we wszystkich większych miastach, na przykład w Kijowie i Charkowie; otaczają miasta, a potem co robią? To proste: czekają. Jeśli otoczysz miasto, to w końcu upadnie, nie ma innego zakończenia.

 

Inną rzeczą, której ludzie zdają się nie rozumieć, jest to, że chcą wziąć armię, i dlatego nie było bitew z setkami czy tysiącami zabitych i rannych. Wygląda to tak, jakby Rosjanie wchodzili na Ukrainę na palcach. Jeśli chodzi o przestrzeń powietrzną, to Rosjanie kontrolują 100% przestrzeni powietrznej Ukrainy. Każdy przelatujący samolot jest rosyjski. Nie możemy myśleć o armii rosyjskiej jako o zacofanej armii z czasów II wojny światowej. To, co widzimy dzisiaj, to nowoczesna armia rosyjska, z bardzo precyzyjną strategią opanowania Ukrainy i uchwycenia nienaruszonej armii ukraińskiej. Rosjanie zdają sobie sprawę, że po zmianie przywództwa politycznego w kraju będą musieli mieć armię, która będzie dbać o kraj i ludzi.

 

Dlatego, jak już wspomniałem, gdy napotykają większy opór, zatrzymują się i wycofują. Na Zachodzie interpretuje się to jako słabość, mówi się, że Rosja idzie do przodu bardzo szybko, ale potem nie osiąga wyników, bo jest słaba. Dla ludzi Rosjanie są słabi, bo nie rozgromili ukraińskiej armii, a to tylko dlatego, że tak właśnie postępują Amerykanie, kiedy idą na wojnę. niszczą armię, a wszystko, co napotkają na swojej drodze, mają gdzieś. Natomiast Rosjanom zależy na tym wszystkim.

 

Annunci

 

SEGNALA QUESTO ANNUNCIOPRIVACY

 

Jedna rzecz, na którą zwrócił mi uwagę mój przyjaciel, a która, jeśli się nad tym zastanowić, jest również oczywista, to fakt, że ukraińscy dowódcy wojskowi, generałowie i inni, chodzili do akademii wojskowej razem z Rosjanami, byli kumplami od 18 czy 19 roku życia, pili razem, wychodzili razem, znają się, znają się dobrze i nie chcą się nawzajem zabijać. Być może ich losy się rozeszły, ale lata spędzone razem sprawiły, że mają ze sobą coś wspólnego i na pewno nie chcą się pozabijać.

 

Wiemy, że gdy Rosjanie opanują niebo, wystarczy im chwila, by uderzyć w dany obszar i go unicestwić, wywołując kryzys humanitarny o gigantycznych rozmiarach, ale nie zrobili tego i nie zrobią. Skąd to wiem? Ponieważ mieli na to trzy dni i nic, nie zrobili tego. Kręcę ten głupi filmik z motelu w centrum Kijowa, czy myślisz, że mógłbym kiedykolwiek nakręcić filmik i mieć dostęp do Internetu, gdyby Rosjanie podchodzili do kwestii wojny Ukrainą w sposób tradycyjny?

 

Tymczasem na Zachodzie uważają, że Putin i Rosja to zło, uosobienie antychrysta. Oni tego nie rozumieją, wy tego nie rozumiecie, a wasi zachodni przywódcy z pewnością nie chcą, abyście to zrozumieli, przywódcy tacy jak Boris Johnson, Joe Biden, chcą, abyście wyobrazili sobie tę historię jak film Marvela, w którym mamy złoczyńcę, którego należy demonizować, a tym złoczyńcą jest Putin, podczas gdy Amerykanie wraz z innymi są “białymi kapeluszami”, tymi dobrymi, którzy wygrają konfrontację.

 

To, co mnie niepokoi – i być może nie jest zbyt mądrą rzeczą mówić o tym, dopóki jestem tu na Ukrainie – to fakt, że reżim Zelenskiego chciałby widzieć Ukraińców martwych, nie miałby problemu z kryzysem humanitarnym. A skąd mam to wiedzieć? Wiem, bo dali ludziom amunicję, z tego, co wiem, co najmniej 10 tys. sztuk AK47. Jeśli nie masz wprawy w posługiwaniu się taką bronią, możesz stać się bardzo niebezpieczny dla ludzi wokół siebie, a także dla samego siebie. potrzeba lat treningu, aby się tego nauczyć i wiedzieć, gdzie wkładasz ręce, to nie jest tak, jak w filmach, to naprawdę niebezpieczna rzecz i naprawdę możesz zostać poważnie ranny. Reżim Zelenskiego nie tylko rozprowadza broń, ale uczy ludzi, jak robić i używać koktajli mołotowa, chce wywołać wojnę, chce, żeby zwykli ludzie walczyli przeciwko Rosjanom.

 

Annunci

 

SEGNALA QUESTO ANNUNCIOPRIVACY

 

Rosjanie dysponują armią profesjonalną, więc jeśli spotkają na ulicy kogoś uzbrojonego, czy to cywila, czy wojskowego, strzelają do niego, nie wygłaszają przemówień. A jeśli to będzie cywil, to będzie to idealny temat do zdjęć, na których przedstawi się cywila martwego z powodu złego Rosjanina, i przedstawi się to światu jako pretekst do zaangażowania się innych narodów, na przykład USA, dopóki sytuacja nie osiągnie punktu, w którym konsekwencje mogą być niewyobrażalne.

 

To reżim Zelenskiego robi coś demonicznego, bo demoniczne musi być to, że zachęca cywilów do robienia czegoś tak niebezpiecznego i nieodpowiedzialnego. Co więcej, reżim Zieleńskiego oddał w ręce cywilów ciężką artylerię, a Rosjanie, co jest normalne i słuszne, mają prawo zniszczyć tę broń, więc będą zmuszeni uderzyć także w cywilów. Przypuśćmy, że coś takiego wydarzy się między blokami mieszkalnymi, a Rosjanie będą zmuszeni zabijać cywilów, próbując rozbroić Ukraińców. Reżim Zelenskiego rozmieścił tę broń na terenach zamieszkanych przez ludność właśnie dlatego, że chciał, aby coś takiego się wydarzyło.

 

Powiem wam jeszcze coś, co robi reżim Zelenskiego: nie pozwala wszystkim mężczyznom w wieku od 18 do 60 lat opuszczać kraju, a jeśli spróbują wyjechać, są aresztowani i natychmiast wcielani do ukraińskiej armii. Tak się składa, że wielu mężczyzn ucieka z miast. Ale oni nie uciekają przed Rosjanami, tylko przed przymusowym wcieleniem do wojska. Nie obawiają się, że Rosjanie zniszczą ich domy lub zrobią im krzywdę.

 

Obecnie, kobiety, dzieci i osoby starsze ukrywają mężczyzn w wieku od 18 do 60 lat, i nie jest to coś, o czym słyszałem, ale co wiem osobiście od osób, które znam, z którymi pracuję, z którymi wychodziłem, razem piłem, chodziłem do restauracji, prowadziłem interesy. Musieli opuścić Kijów z obawy, że zostaną wcieleni do armii ukraińskiej. Ludzie w średnim wieku, tacy jak ja, są dobrymi biznesmenami, ale nie nadają się na żołnierzy z bronią w ręku, bez żadnego doświadczenia.

 

Annunci

 

SEGNALA QUESTO ANNUNCIOPRIVACY

 

Tym wszystkim zajmuje się rząd ukraiński, reżim Zelenskiego. I dlaczego to robią? Nie zmusza się swoich ludzi do zaciągania się do wojska, jeśli uważa się, że się wygrywa, prawda? Z pewnością nie. A po drugie, poprzez ten przymusowy system tworzycie całą klasę uchodźców, którzy boją się was, rządu, a już na pewno nie Rosjan. Na Zachodzie sprzedaje się filmy, na których ludzie uciekają z miast, a oni mówią: “Patrzcie, oni uciekają, bo boją się Rosjan” – nie, absolutnie nie, oni boją się reżimu Zelenskiego.

 

Ale gdybym miał powiedzieć, co mnie najbardziej przeraża, to oddanie broni w ręce obywateli, którzy nawet nie wiedzą, jak się nią posługiwać, bo samo danie im broni nie czyni z nich doskonałych zabójców. Potem okazuje się, że Rosjanie ich znajdują i co się dzieje? Co się dzieje z bronią, której nawet nie umieją używać? Rosjanie strzelają, więc dochodzi do niepotrzebnego rozlewu krwi z powodu broni, której nie powinni mieć w rękach. I to jest naprawdę diaboliczne. Dzięki temu, jak już wspomniałem, reżim może stworzyć idealną sytuację do robienia zdjęć.

 

Nie sądźcie, że to, co mówię, mówię dlatego, że jestem prorosyjski lub proputinowski; nie interesują mnie tutaj opinie, tylko fakty, a to jest prawda. Jestem tu, w centrum Kijowa, i wciąż czekam, aż Rosjanie wkroczą do miasta, więc wiem, o czym mówię. I nic z tego, co mówię, nie zostało powiedziane przez media głównego nurtu, prawda? Ja tylko zgaduję, ponieważ nie śledzę amerykańskich ani europejskich mediów, ponieważ wiem, że są one stekiem kłamstw.

 

Prawdopodobnie tego, co tu słyszycie, nie słyszeliście nigdzie indziej, ale teraz słyszycie. Co zawsze mówiłem wam na tym kanale? Myśl samodzielnie i zawsze zadawaj sobie pytanie, dlaczego coś się dzieje, dzieje się w taki sposób, w jaki się dzieje. Tutaj nie ma przypadków, zawsze są ci, którzy myślą o tym, żeby wszystko potoczyło się w określony sposób, a z pewnością tak właśnie zrobili Rosjanie, którzy przemyśleli każde ich posunięcie.

 

Komentarze